कमल गाउँपालिकाले दियाे बिद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति रकम

0
140

झापा / झापाको कमल गाउँपालिका स्थायी ठेगाना भएका स्नातक तहमा अध्ययनरत दलित समुदायका १७ जना बिद्यार्थीलाई गाउँपालिकाले दलित छात्रवृत्ति रकम प्रदान गरेको छ ।

गाउँपालिका भित्र स्थाई बसोवास गरी विभिन्न शिक्षण संस्थामा उच्च शिक्षा हासिल गरिरहेका दलित समुदायका ति विद्यार्थीको उच्च शिक्षा अध्ययनमा निरन्तरताका लागि छात्रवृत्ति वापत नगद तीन लाख रुपैयाँ वितरण गरिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ ।

गाउँपालिकाको शिक्षा शाखा अन्तर्गत वार्षिक चालु आर्थिक वर्षमा स्वीकृत कार्यक्रम अन्तर्गत उनीहरूले अध्ययन गरिरहेको विषय र शिक्षण संस्थाको शुल्कका आधारमा जनही १७ हजार रुपैयाँ ५० हजार रुपैयाँ सम्म छात्रवृत्ति रकम प्रदान गरिएको हो । गाउँपालिकाका अध्यक्ष हुकुमसिंह राईले सो छात्रवृत्ति रकम सम्बन्धित बिद्यार्थीलाई हस्तान्तरण गर्दै कमलबासी बिद्यार्थीहरुको शिक्षा प्राप्तिको चाहनामा आर्थिक अभावले कुनै बाधा नहोस भन्ने उद्धेश्य राखेर सो रकम प्रदान गरिएको उल्लेख गरे ।

उनले शिक्षाको माध्यमबाट मात्रै समग्र कमलबासीको भविष्य उज्यालो हुने भएकाले राज्यको मुल प्रवाहमा आउन नसकेका, दलित, अल्पसंख्यक तथा सिमान्तकृत समुदायका नागरिकहरुलाई सहयोग पुग्ने किसिमका कार्यक्रम ल्याइएको बताए ।

गाउँपालिकाबाट प्रदान गरिएको सो छात्रवृत्ति रकम पाउने विद्यार्थीहरूमा भूमिका पाँचचोटी, दिलासा बिक, लक्ष्मी कर्मकार, प्रल्हाद बर्देवा, तुलसा महरा, कविता दमाईँ, विना देवी दर्जी, ऐश्वर्या बराइली, ओम कुमारी लामिछाने, राजकुमार मिस्त्री, विनिता महरा दर्जी, सरोज दर्जी, लक्ष्मी बर्देवा दर्जी, विनिता देवी घतानी, यमुना देवी घतानी, दिलमाया बिक र मिना बिक बर्देवा रहेका छन् ।

वनीहरूले अध्ययन गरेको विषय र शैक्षिक संस्थाको शुल्कको आधारमा न्युनतम १५ हजार रुपैयाँदेखि अधिकतम ५० हजार रुपैयाँ सम्म छात्रवृत्ति रकम वितरण गरिएको कमल गाउँपालिका शिक्षा शाखाका कर्मचारी रविन गौतमले जानकारी दिए ।

छात्रवृत्ति बापतको रकमले आफूलाई थप उच्च शिक्षा अध्ययन गर्न हौसला समेत मिलेको र उच्च शिक्षा अध्ययन गर्न सहयोग पुग्ने जनता बहुमुखी क्याम्पस इटहरीमा अध्ययनरत छात्रा कविता दमाईले बताइन

गाउँपालिकाले पालिका भित्र सञ्चालित सामुदायिक विद्यालयहरुमा प्रविधिमैत्री शिक्षण सिकाइमा सहयो्गर पुरयाउन स्मार्ट टेलिभिजन समेत हस्तान्तरण समेत गरेको छ ।

विद्यालयको शैक्षिक गुणस्तर सुधारका लागि गाउँपालिकामा सञ्चालित २१ वटा सामुदायिक विद्यालय मध्ये आवश्यकताका आधारमा १५ वटा विद्यालयलाई गाउँपालिका अध्यक्ष राईले सम्बन्धित विद्यालयका प्रधानाध्यापकलाई स्मार्ट टेलिभिजन हस्तान्तरण गरेका हुन् ।

अहिलेको युग प्रविधिसँग टाढा बस्न नसकिने युग भएकाले सबै बिद्यालयमा प्रविधिमैत्री शिक्षाको शिक्षाका लागि यसलाई सदुपयोग गर्न समेत गाउँपालिका अध्यक्ष राईले निर्देशन दिए ।

शिक्षा शाखाका प्राविधिक कर्मचारी रविन गौतमले सञ्चालन गरेको कार्यक्रममा शिक्षा शाखा प्रमुख सूर्य प्रसाद न्यौपानेले कार्यक्रमको औचित्यमाथि प्रष्ट्याउँदै स्वागत मन्तव्य राखेका थिए।

फेसबूकमा कमेन्ट्स गर्नुहोस्

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here