नेपाली समय अनुसार, कतार विश्वकपको खेल तालिका यस्तो छ

झापा । कतारमा हुने विश्वकप फुटबलको सबैभन्दा ठूलो विशेषता हो  , महँगो विश्वकप । विश्वास गरौं, महँगो विश्वकप उत्तिकै भव्य पनि हुनेछ । अझ कतारको दाबी त के सम्म छ भने विश्वकप त्यति भव्य हुनेछ, जति कसैले कल्पना मात्र गर्न सक्छन् ।

कतारले नयाँ रंगशालाहरूका लागि मात्र भनेर साढे ६ अर्ब डलर खर्च गरेको छ । विश्वकपकै लागि भनेर कतारले त्यस्तो मेट्रो सेवा सुरु गरेको छ, जसलाई ड्राइभर आवश्यक नै पर्दैन । बाटो–बाटोमा रहने ‘ल्याम्प’ पनि कस्ता छन् भने तिनले रुपमा झल्को दिनेछ ।

कतारको अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलबाट मध्य दोहासम्म सजिलै पुग्न सकिनेछ । विश्वकप पहिलोपल्ट अरब देशमा हुन लागेको छ, त्यसैले कतारले त्यसलाई वास्तवमै भव्य बनाउन कुनै कन्ज्युस्याइँ गरेको छैन ।

कतारको चाहना के छ भने अहिलेको विश्वकप यस्तो होस्, जसलाई धेरै–धेरै पछिसम्म पनि सबैले सम्झिराखुन् । यसले छाड्ने छाप सधैंका लागि सम्झनलायक होस् ।

समुह विभाजन
समूह ‘ए’ – कतार, इक्वेडर, सेनेगल र नेदरल्यान्ड्स
समूह ‘बी’ – इंग्ल्यान्ड, इरान, अमेरिका र वेल्स
समूह ‘सी’ – अर्जेन्टिना, साउदी अरेबिया, मेक्सिको र पोल्यान्ड
समूह ‘डी’ – फ्रान्स, अष्ट्रेलिया, डेनमार्क र ट्युनिसिया
समूह ‘ई’ – स्पेन, कोस्टा रिका, जर्मनी र जापान
समूह ‘एफ’ – बेल्जियम, क्यानडा, मोरोक्को र क्रोएसिया
समूह ‘जी’ – ब्राजिल, सर्विया, स्वीट्जरल्यान्ड र क्यामरुन
समूह ‘एच’ – पोर्चुगल, घाना, उरुग्वे र दक्षिण कोरिया

समूह चरण
मंसिर ४
१. समूह ‘ए’ – कतारविरुद्ध इक्वेडर (राति ९:४५ बजे)

मंसिर ५
२. समूह ‘ए’ – सेनेगलविरुद्ध नेदरल्यान्ड्स (राति ९:४५ बजे)
३. समूह ‘बी’ – इंग्ल्यान्डविरुद्ध इरान (राति ६:४५ बजे)
४. समूह ‘बी’ – अमेरिकाविरुद्ध वेल्स (राति १२:४५ बजे)

मंसिर ६
५. समूह ‘डी’ – फ्रान्सविरुद्ध अष्ट्रेलिया (राति १२:४५ बजे)
६. समूह ‘डी’ – डेनमार्कविरुद्ध ट्युनिसिया (राति ६:४५ बजे)
७. समूह ‘सी’ – मेक्सिकोविरुद्ध पोल्यान्ड (राति ९:४५ बजे)
८. समूह ‘सी’ अर्जेन्टिनाविरुद्ध साउदी अरेविया (दिउँसो ३:४५ बजे)

मंसिर ७
९. समूह ‘एफ’ – बेल्जियमविरुद्ध क्यानडा (राति १२:४५ बजे)
१०. समूह ‘ई’ – स्पेनविरुद्ध कोस्टा रिका (राति ९:४५ बजे)
११. समूह ‘ई’ – जर्मनीविरुद्ध जापान (राति ६:४५ बजे)
१२. समूह ‘एफ’ – मोरोक्कोविरुद्ध क्रोएसिया (दिउँसो ३:४५ बजे)

मंसिर ८
१३. समूह ‘जी’ – स्वीट्जरल्यान्डविरुद्ध क्यामरुन (दिउँसो ३:४५ बजे)
१४. समूह ‘एच’ – उरुग्वेविरुद्ध दक्षिण कोरिया (राति ६:४५ बजे)
१५. समूह ‘एच’ – पोर्चुगलविरुद्ध घाना (राति ९:४५ बजे)
१६. समूह ‘जी’ – ब्राजिलविरुद्ध सर्विया (राति १२:४५ बजे)

मंसिर ९
१७. समूह ‘बी’ – वेल्सविरुद्ध इरान (दिउँसो ३:४५ बजे)
१८. समूह ‘ए’ – कतारविरुद्ध सेनेगल (राति ६:४५ बजे)
१९. समूह ‘ए’ – नेदरल्यान्ड्सविरुद्ध इक्वेडर (राति ९:४५ बजे)
२०. समूह ‘बी’ – इंग्ल्यान्डविरुद्ध अमेरिका (राति १२:४५ बजे)

मंसिर १०
२१. समूह ‘डी’ – ट्युनिसियाविरुद्ध अष्ट्रेलिया (दिउँसो ३:४५ बजे)
२२. समूह ‘सी’ – पोल्यान्डविरुद्ध साउदी अरेविया (राति ६:४५ बजे)
२३. समूह ‘डी’ – फ्रान्सविरुद्ध डेनमार्क (राति ९:४५ बजे)
२४. समूह ‘सी’ – अर्जेन्टिनाविरुद्ध मेक्सिको (राति १२:४५ बजे)

मंसिर ११
२५. समूह ‘ई’ – जापानविरुद्ध कोस्टा रिका (दिउसो ३:४५ बजे)
२६. समूह ‘एफ’ – बेल्जियमविरुद्ध मोरोक्को (राति ६:४५ बजे)
२७. समूह ‘एफ’ – क्रोएसियाविरुद्ध क्यानडा (राति ९:४५ बजे)
२८. समूह ‘ईं’ – स्पेनविरुद्ध जर्मनी (राति १२:४५ बजे)

मंसिर १२
२९. समूह ‘जी – क्यामरुनविरुद्ध सर्विया (दिउँसो ३:४५ बजे)
३०. समूह ‘एच’ – दक्षिण कोरियाविरुद्ध घाना (राति ६:४५ बजे)
३१. समूह ‘जी’ – ब्राजिलविरुद्ध स्वीट्जरल्यान्ड (राति ९:४५ बजे)
३२. समूह ‘एच’ – पोर्चुगलविरुद्ध उरुग्वे (राति १२:४५ बजे)

मंसिर १३
३३. समूह ‘बी’ – वेल्सविरुद्ध इंग्ल्यान्ड (राति १२:४५ बजे)
३४. समूह ‘बी’ – इरानविरुद्ध अमेरिका (राति १२:४५ बजे)
३५. समूह ‘ए’ – इक्वेडरविरुद्ध सेनेगल (राति ८:४५ बजे)
३६. समूह ‘ए’ – नेदरल्यान्ड्सविरुद्ध कतार (राति ८:४५ बजे)

मंसिर १४
३७. समूह ‘डी’ – अष्ट्रेलियाविरुद्ध डेनमार्क (राति ८:४५ बजे)
३८. समूह ‘डी’ – ट्युनिसियाविरुद्ध फ्रान्स (राति ८:४५ बजे)
३९. समूह ‘सी’ – पोल्यान्डविरुद्ध अर्जेन्टिना (राति १२:४५ बजे)
४०. समूह ‘सी’ – साउदी अमेरिकाविरुद्ध मेक्सिको (राति १२:४५ बजे)

मंसिर १५
४१. समूह ‘एफ’ – क्रोएसियाविरुद्ध बेल्जियम (राति ८:४५ बजे)
४२. समूह ‘एफ’ – क्यानडाविरुद्ध मोरोक्को (राति ८:४५ बजे)
४३. समूह ‘ईं’ – जापानविरुद्ध स्पेन (राति १२:४५ बजे)
४४. समूह ‘ईं’ – कोस्टा रिकाविरुद्ध जर्मनी (राति १२:४५ बजे)

मंसिर १६
४५. समूह ‘एच’ – घानाविरुद्ध उरुग्वे (राति ८:४५ बजे)
४६. समूह ‘एच’ – दक्षिण कोरियाविरुद्ध पोर्चुगल (राति ८:४५ बजे
४७. समूह ‘जी’ – सर्वियाविरुद्ध स्वीट्जरल्यान्ड (राति १२:४५ बजे)
४८. समूह ‘जी’ – क्यामरुनविरुद्ध ब्राजिल (राति १२:४५ बजे)

प्रि–क्वाटरफाइनल
मंसिर १७ शनिबार
४९. समूह ‘ए’ को विजेता र समूह ‘बी’ को उपविजेता (राति ८:४५ बजे)
५०. समूह ‘सी’ को विजेता र समूह ‘डी’ को उपविजेता (राति १२:४५ बजे)

मंसिर १८ गते आइतबार
५१. समूह ‘ए’ को उपविजेता र समूह ‘बी’ को विजेता (राति १२:४५ बजे)
५२. समूह ‘डी’ को विजेता र समूह ‘सी’ को उपविजेता (राति ८:४५ बजे)

मंसिर १९ गते सोमबार
५३. समूह ‘ईं’ को विजेता र समूह ‘एफ’ को उपविजेता (राति ८:४५ बजे)
५४. समूह ‘जी’ को विजेता र समूह ‘एच’ को उपविजेता (राति १२:४५ बजे)

मंसिर २० गते मंगलबार
५५. समूह ‘एफ’ को विजेता र समूह ‘ईं’ को उपविजेता (राति ८:४५ बजे)
५६. समूह ‘एच’ को विजेता र समूह ‘जी’ को उपविजेता (राति १२:४५ बजे)

क्वाटरफाइनल
मंसिर २३ गते शक्रबार
५७. खेल नम्वर ४९ को विजेता र खेल नम्वर ५० को विजेता (राति १२:४५ बजे)
५८. खेल नम्वर ५३ को विजेता र खेल नम्वर ५४ को विजेता (राति ८:४५ बजे)

मंसिर २४ गते शनिबार
५९. खेल नम्वर ५१ को विजेता र खेल नम्वर ५२ को विजेता (राति १२:४५ बजे)
६०. खेल नम्वर ५५ को विजेता र खेल नम्वर ५६ को विजेता (राति ८:४५ बजे)

सेमिफाइनल
मंसिर २७ गते मंगलबार
६१. खेल नम्वर ५७ को विजेता र खेल नम्वर ५८ को विजेता (राति १२:४५ बजे)

मंसिर २८ गते बुधबार
६२. खेल नम्वर ५९ को विजेता र खेल नम्वर ६० को विजेता (राति १२:४५ बजे)

तेस्रो स्थान
पुस २ गते शनिबार
६३. खेल नम्वर ६१ को उपविजेता र खेल नम्वर ६२ को उपविजेता (राति ८:४५ बजे)

फाइनल
पुस ३ गते आइतबार

फेसबूकमा कमेन्ट्स गर्नुहोस्