शितल कृषि सहकारीको ९ औं साधारण सभा सम्पन्न

दमक/दमक ५ स्थित शितल कृषि सहकारी संस्थाकोे ९ औं बार्षिक साधारण सभा सम्पन्न भएको छ । संस्थाको कार्यालय परिसरमा बिहिबार आयोजित साधारण सभाको उदघाटन जिल्ला सहकारी संघ झापाका उपाध्यक्ष प्रेम कोइरालाले गरेका छन ।

साधारण सभामा उत्कृष्टा कारोबार गर्ने शेयर सदस्यहरुलाई संस्थाले सामुहिक रुपमा पुरस्कृत गरेको छ । साधारण सभाको उदघाटन कार्यक्रमका वक्ताहरुले सहकारी क्षेत्रमाथिको चौतर्फी आक्रमण बन्द गरिनु आवश्यक रहेको बताए ।

सहकारीले ससाना पुँजी भएका व्यवसायी तथा लघु उद्यमीहरुलाई प्रवद्र्धन गर्न सहयोग पुरयाएको र बैंकहरु नाफामुखी मात्रै भएको कारण सहकारी आम मानिसहरुको प्राथमिकतामा पर्नुपर्ने सहकारी अभियान्ताहरुको जोड छ । साधारण सभाको उदघाटन कार्यक्रममा राष्ट्रिय सहकारी बैंक दमककी प्रमुख मुना केसी, दमक ५ का वडा सदस्य गोपाल संग्रौला, दमक उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष गोकूल श्रेष्ठ, सहकारीका संस्थापक अध्यक्ष रामवृक्ष चौधरी लगायतले शुभकामना मन्तव्य राखेका संस्थाका व्यवस्थापक राहुल शाहले जानकारी दिए ।

संस्थाका अध्यक्ष सुनिल शाहको अध्यक्षतमा भएको उदघाटन कार्यक्रममा अध्यक्ष शाहले सञ्चालक समितिको बार्षिक प्रतिवेदन पेश गरेका थिए । संस्थाले सहकारी विभागले तोकेको मापदण्ड अनुसार बचत तथा ऋणको कारोबार गर्दै आएको हुँदा संस्थामा रहेको कृषीलाई संशोधन गरी बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाका रुपमा आगामी दिनदेखि कारोबार गर्ने प्रस्ताव समेत स्विकृत गरेको जनाइएको छ । सभाको बन्द सत्रले अध्यक्षबाट प्रस्तुत प्रतिवेदन र लेखा समिति संयोजक विजय शाहबाट प्रस्तुत लेखा समितिको प्रतिवेदन सर्वसम्मत पारित गरेको पनि जनाइएको छ ।

फेसबूकमा कमेन्ट्स गर्नुहोस्